Právě vyšla skripta „VYBRANÉ OTÁZKY PRÁVA PRO ARTS MANAGEMENT“

Autoři:

• prof. JUDr. Martin Boháček, CSc.
  • JUDr. Radim Kříž
  • JUDr. Milena Soušková, Ph.D.
  • doc. JUDr. Michal Spirit, Ph.D.
  • Ing. Tomáš Votava, M.A.

Tato učební pomůcka, zpracovaná kolektivem autorů z katedry podnikového a evropského práva Vysoké školy ekonomické v Praze, je určena především posluchačům kurzu Právo (PR131) vyučovaného pro studijní obor Arts Management na podnikohospodářské fakultě VŠE v Praze. Je samozřejmě využitelná i pro jiné zájemce o problematiku, jíž se věnuje (ať už z řad studentů VŠE či  jiných škol, nebo zájemců z praxe). Nejedná se o komplexní přehled určitých oblastí práva, ale – jak už název napovídá – o určité vybrané otázky, které jsou autory považovány za důležité.

Po úvodní, spíše teoretické části (základy práva), jsou v předkládané učební pomůcce probrány vybrané, na praxi více zaměřené otázky ze tří oblastí práva, a to práva obchodního, práva duševního vlastnictví a práva pracovního. S touto problematikou se posluchači budou setkávat i ve své budoucí praxi.

Vzhledem k různorodosti zkoumaných otázek a početnému autorskéhomu kolektivu se projevují různé pžístupy jednotlivých autorů ke zpracování problematiky, což by ale nemělo být na závadu srozumitelnosti a přehlednosti textu.

Učební pomůcka vychází z právního stavu ke dni 15. 10. 2018.