Právě vyšla nová učebnice „ZÁKLADY PRÁVA PRO NEPRÁVNÍKY po rekodifikaci soukromého práva“

Základy práva pro neprávníky po rekodifikaci soukromého práva, 4. aktualizované vydání

Čtvrté přepracované a aktualizované vydání publikace čtivou a srozumitelnou formou seznamuje čtenáře se základy práva a vývojem právní filozofie, s hlavními právními pojmy a jejich výkladem (právo, prameny práva, právní normy, výklad a realizace práva, systém práva, právní poměry, zákonnost a právní odpovědnost aj.) a také se základní problematikou státovědy (stát, formy státu, funkce státu apod.), jež s teorií práva úzce souvisí. Publikace se dále zabývá nejen oblastí hmotného práva, ale i práva procesního, zejména občanským soudním řízením. Vypuštěna naopak byla problematika správního a trestního řízení, která je, či bude upravena v jiných učebních pomůckách. Publikace reaguje na rozsáhlou rekodifikaci soukromého práva a odpovídá tak platné právní úpravě v České republice. Publikace je určena především studentům neprávnických vysokých a vyšších odborných škol, které mají ve svých studijních programech právní disciplíny zařazeny. Může však sloužit i jiným zájemcům o právnickou problematiku, včetně potřeb široké veřejnosti.

• ISBN: 978-80-7380-551-7
  • Autoři: doc. Spirit a kolektiv