Pokračujeme v exkluzivní spolupráci s ČBA!

Je nám velikým potěšením, že stejně jako v loňském roce, se nám i letos naskytla možnost nádherné spolupráce s Českou Bankovní Asociací (ČBA). Konkrétně jsme pro dva naše vybrané studenty (z vedlejší specializace 2CG Compliance, Risk, and Governance) obdrželi nabídku bezplatné účasti na vzdělávacím manažerském programu ČBA Corporate Governance. Program je určen pro členy statutárních orgánů, vyšší management a aspiranty do těchto pozic. Výběrové řízení je nyní spuštěné a končí 5. 4. 2024 (včetně). Máte-li zájem, pošlete nám stručný motivační dopis na: lucie.andreisova@vse.cz. Komise složená z Nicole Grmelové, Daniela Housky, Jana Kloudy a Lucie Andreisové následně vybere dva studenty a dva náhradníky.

Stručný popis (od ČBA)

18. dubna 2024 otevíráme nový ročník vzdělávacího manažerského programu ČBA Corporate Governance, který je určený pro členy statutárních orgánů, vyšší management a aspiranty do těchto pozic. Nabízíme dvě místa pro studenty VŠE, kteří by rádi pronikli do tohoto tématu. Čeká nás celkem šest setkání v průběhu celého roku, kdy se budeme zabývat vždy jiným tématem. Začínáme v 8.45 hodin, končíme v 17 hodin. Během dne nás čekají tři 90minutové bloky, na závěr dne pak prakticky orientovaná panelová diskuse. Mezi jednotlivými bloky je pauza na občerstvení či oběd.

Témata jednotlivých modulů:

• 18. dubna: Corporate Governance: Úvod do správy a řízení společností, Kybernetická bezpečnost
  • 23. května: Byznys v novém normálu: Business Continuity Management, Compliance
  • 13. června: Právo: Právní aspekty v správě a řízení společností, Digitalizace
  • 26. září: Udržitelný byznys: ESG
  • 17. října: Finance: Finanční reporting, Interní audit, Vzdělávání jako základ bohatství státu, Umělá inteligence (AI)
  • 21. listopadu: Komunikace: Krizová komunikace v médiích, Dezinformace a jak s nimi nakládat

Proč je dobré se do programu připojit:

• Absolvujete program, který nemá v Česku konkurenci. Je to jediný komerční program tohoto typu a významu u nás.
  • Budou vás učit kapacity v oboru – průnik byznysu, akademické, ale i veřejné sféry.
  • Networking s lidmi z oboru.
  • Krásné a inspirativní prostředí ČBA.
  • Po absolvování Programu dostanete mezinárodní certifikát od společnosti IES/ICI.

Detaily o programu naleznete zde: https://www.cbacg.cz/.

Děkujeme za tuto krásnou příležitost a těsíme se na spolupráci!

Kolektiv KPEP FMV VŠE v Praze